przystąp do sieci

zdrowie

tlenoterapia hiperbaryczna

punkt oxybaria

aktywność

młodość

profesjonalna sieć punktów, realizujących zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej

Jesteś tutaj: Start >> Zdrowie – wspomaganie leczenia z użyciem tlenoterapii hiperbarycznej

Zdrowie – wspomaganie leczenia z użyciem tlenoterapii hiperbarycznej

Wspomaganie leczenia w sieci Oxybaria

Rośnie nasza świadomość na temat tego, jak proste codzienne zwyczaje mogą wpływać na nasze zdrowie. Wiemy, że trzeba się zdrowo odżywiać, czytać skład produktów, unikać używek i więcej czasu spędzać w ruchu. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę jak duże znaczenie i wpływ na organizm ma to, jakim powietrzem oddychamy i ile pożywienia w postaci tlenu dostarczamy komórkom ciała. Odpowiedzią na wiele schorzeń i poprawienie witalności jest tlenoterapia hiperbaryczna, która nie tylko wspomaga leczenie, ale działa również profilaktycznie.

 

Tlen i jego wpływ na zdrowie

 

Oczywiście każdy wie, że tlen jest jednym ze składników powietrza i stanowi element niezbędny do życia. Większość organizmów żyjących na ziemi potrzebuje tlenu do normalnego funkcjonowania. Mogłoby się wydawać, że chodzi tylko o samą możliwość oddychania, jednakże jest to dopiero początek – tlen jest potrzebny do tego, by w ciele mógł nieustannie zachodzić szereg rozmaitych reakcji. Ten pierwiastek stanowi niejako pożywienie dla komórek i jest do nich transportowany za pomocą krwi. Szczególnie ważny jest dla mózgu – w przypadku przerwy w jego dostarczaniu trwającej około 5 minut może już dojść do poważnych uszkodzeń i powikłań.

 

Oczywiście ciągłe oddychanie stuprocentowym tlenem miałoby zgubny wpływ na organizm. W rozsądnych proporcjach pozwala jednak na poprawę stanu zdrowia i kondycji nawet u osób ogólnie zdrowych, chroniąc przed chorobami i przedwczesnym starzeniem się komórek.

Tlenoterapia hiperbaryczna i jej wpływ na zdrowie

Tlenoterapia hiperbaryczna różni się od normalnego oddychania również tym, że za sprawą zwiększonego ciśnienia tlen ma szansę wniknąć nie tylko przez płuca do krwi, ale też do płynu mózgowo-rdzeniowego czy układu limfatycznego.

 

Oxybaria i jej wpływ na zdrowie psychiczne

 

Co jakiś czas pojawiają się nowe badania, które potwierdzają zalety, jakimi wyróżnia się tlenoterapia. Jest to w dużym skrócie leczenie tlenem podawanym pod ciśnieniem znacznie większym niż to atmosferyczne.

U osoby, która ogólnie jest zdrowa, ale skorzysta z serii zabiegów w komorze hiperbarycznej, również da się zauważyć zmiany. Będą one dotyczyły przede wszystkim poprawy samopoczucia. Komora hiperbaryczna bardzo korzystnie wpływa na osoby żyjące w przewlekłym stresie, dotlenienie organizmu pomaga przywrócić równowagę emocjonalną. Uspokaja, redukuje duszności i niepokój. Często bywa stosowany jako terapia wspomagająca leczenie depresji.

 

Zmęczenie, osłabienie, a także wynikające z nich problemy z bezsennością, zawrotami głowy i bóle, które pojawiają się bez wyraźnej przyczyny również mogą wynikać z ekspozycji na stres czy po prostu szybkie tempo życia. Tlenoterapia redukuje takie dolegliwości, ale też niweluje migrenowe bóle głowy, które mogą wiązać się i ze sferą emocjonalną i fizyczną.

 

Tlenoterapia hiperbaryczna i jej wpływ na zdrowie fizyczne

 

Oczywiście pierwsze nasuwają się korzyści dotyczące układu oddechowego. Podanie tlenu pod wysokim ciśnieniem pozwala ograniczyć postęp chorób płuc, takich jak mukowiscydoza, astma, ale też zapalenie płuc czy kaszel palacza. Przyspiesza również rekonwalescencję po urazach tego narządu.

 

Tlen pod wysokim ciśnieniem wspiera usuwanie toksyn, a przez to wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego. Poza tym poprawia krążenie krwi, wspiera organizm w walce z atakami bakterii i innych drobnoustrojów, udaremnia postępowanie zakażeń czy obrzęków, a za to przyspiesza proces gojenia się ran, co jest ważne na przykład po poważnych wypadkach, ale też przy zwykłych urazach wynikających z życia codziennego.

 

Wiele osób doceni również fakt, że seria zabiegów w komorze hiperbarycznej wspomaga odchudzanie i obniża poziom cholesterolu, zaś regularne korzystanie z niej co jakiś czas, może wydłużyć życie nawet o 10 lat.

Hiperbaria i jej wpływ na wspomaganie leczenia

Sugerowane zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej

choroby przewodu pokarmowego

przewlekłe stany zapalne

rehabilitacja kardiologiczna

Uruchom nowoczesny punkt Oxybaria

komora hiperbaryczna oxybaria

nowoczesne

urządzenia

nowoczesne urządzenia oxybaria

kompleksowa

pomoc

punkt franczyzowy oxybaria

wsparcie

marketingowe

wsparcie marketingowe hiperbaria

poznaj szczegóły

Tlenoterapia – nie dla każdego

 

Choć zabieg w komorze hiperbarycznej niesie mnóstwo korzyści dla zdrowia, trzeba pamiętać, że tak jak w przypadku wielu innych terapii, również i tu istnieją pewne przeciwwskazania. Należy do nich gorączka, ciąża, ale też padaczka, odma opłucnowa, nowotwory, przebyte operacje (np. w obrębie klatki piersiowej i uszu) czy rozedma płuc.

 

Oxybaria jest dziedziną, która ciągle się rozwija i wciąż poznawane są jej nowe właściwości. W gąszczu chorób, których leczenie może wspierać,] istnieje też szereg działań profilaktycznych, dlatego warto o terapii tlenem pomyśleć nawet będąc zdrowym po to, żeby to zdrowie i młodość zachować na jak najdłużej, oszczędzając sobie w przyszłości kosztownego i niezbyt przyjemnego leczenia wielu schorzeń.

 

oxybaria

MCN MARIAN CZERNY, 44-100 Gliwice, ul. Rynek 6,  telefon: 500 095 555, e-mail: biuro@oxybaria.pl

COPYRIGHTS © 2018 OXYBARIA - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. | ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA MATERIAŁÓW ZE STRONY BEZ WYRAŹNEJ ZGODY WŁAŚCICIELA

Wspomaganie leczenia w sieci Oxybaria
Tlenoterapia hiperbaryczna i jej wpływ na zdrowie
komora hiperbaryczna oxybaria
nowoczesne urządzenia oxybaria
punkt franczyzowy oxybaria
wsparcie marketingowe hiperbaria
Hiperbaria i jej wpływ na wspomaganie leczenia